Informace o nás

Naše organizace zastřešuje činnost 11 oddílů a odborů: badmintonu, kulturistiky, loutkové scény,  národní házené, stolního tenisu, věrné gardy a zdravotního cvičení. Převážná většina z nich se věnuje sportovní činnosti na různých soutěžních úrovních – od oblastních, celorepublikových až po mezinárodní, některé jsou „pouze“ zájmové.

Všechny tyto aktivity provozujeme v místní sokolovně a přilehlém areálu. V sokolovně je možné využít velký sál o rozměrech 14 x 26 m, malý sál 9 x 14 m s kvalitním zázemím (šatny se sprchami, WC), kuchyňkou a jídelnou. Dále je možné využít sál loutkové scény jako přednáškovou místnost s kapacitou cca 70 míst.  Ve venkovním oploceném areálu je hřiště s asfaltoživičným povrchem na národní házenou se samostatným zázemím (šatny, WC, klubovna), budova kuželny a 10 dřevěných chatek pro letní ubytování (40 lůžek).

Budova sokolovny a přilehlý areál jsou svojí polohou a vybavením vhodné pro různá sportovní soustředění, sportovní semináře a školení, školní výlety apod. Ubytování je vhodné i pro pracovní skupiny. Ubytovací kapacita je 58 lůžek v budově sokolovny a 40 lůžek v chatkách. Budova sokolovny poslouží i jako úschovna kol pro případné zájemce o cykloturistiku.

Dobruška a okolí poskytuje další možné vyžití – krytý bazén, venkovní koupaliště, blízký stadion s fotbalovými hřišti, tenisovými kurty a atletickou dráhou, kino, knihovna, muzeum, historické památky. Nedaleké Orlické hory (Deštné v O.h. – 18 km) mohou poskytnout vyžití v zimním i letním období.